kamera sistemi izmir

Kamera Sistemi İzmir

Kamera sistemi izmir, şehrin farklı bölgelerindeki güvenlik ihtiyaçlarına cevap vermek üzere çeşitlilik göstermektedir.

İş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde ve endüstriyel tesislerde kullanılan kamera sistemleri, işletme sahiplerine ve yöneticilere güvenliği artırma ve varlıklarını koruma konusunda önemli bir araç sağlar.

Konutlarda ise, güvenlik kameraları artan hırsızlık ve güvenlik endişelerine karşı ev sahiplerine bir huzur ve güven duygusu sağlar.

Evlerin dışındaki alanları izlemek ve girişleri kontrol etmek için kullanılan kamera sistemi izmir, aynı zamanda acil durumlar için de bir kaynak olabilir.

Kamusal alanlarda ise, parklar, cadde ve sokaklar gibi alanlarda kurulan kamera sistemleri, şehrin genel güvenliğini artırmak ve suçları önlemek için önemli bir rol oynar.

Kamera Sistemi Kullanım Alanları

Kamera Sistemi İzmir, toplu taşıma hatları, okullar ve diğer önemli kamu binalarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Güvenlik Kameraları, modern teknolojinin sunduğu olanaklarla donatılmış olup, yüksek çözünürlük, uzaktan izleme ve alarm gibi özelliklerle donatılmıştır.

Ayrıca, bu sistemler genellikle profesyonel güvenlik şirketleri veya teknoloji firmaları tarafından kurulmakta ve yönetilmektedir.

güvenlik kamera sistemleri
güvenlik kamera sistemi

Güvenlik Kameralarının Avantajları

Güvenlik Kameraları, işletmelerin, konutların ve kamusal alanların güvenliğini artırmak için önemli bir araçtır.

Modern teknolojinin sağladığı olanaklarla donatılmış bu sistemler, güvenlik ihtiyaçlarına cevap vermek ve yaşam kalitesini artırmak için vazgeçilmez bir rol oynamaktadır.

Profesyonel Kamera Sistemleri

Projelendirme, Kamera Yerleşim Planı, Network Alt Yapı, Kamera Montajı, Devreye alma gibi profesyonellik ve uzmanlık isteyen alanlarda Grikare, tüm ihtiyaçlarınızı 4×4 hizmet mottosu ve %100 müşteri memnuniyeti ile çözümleyerek iş ortaklarını ve portföyünü hızla geliştirmektedir. Sizde iş ortağımız olmak ve profesyonel hizmetlerimize ulaşmak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

güvenlik kamera sistemleri izmir

Kamera Sistemleri Hakkında

Kamera lens açıları değişkenlik gösterir.

Geniş Açı Lensler : 2.8mm – 4mm

Orta Açı Lensler : 6mm – 12mm arası

Dar Açı Lensler : 12mm ve üzeridir.

 

PoE ingilizce Power over Ethernet harflerinin kısaltmasıdır.

Ethernet kabloları aracılığı ile elektrik gücünü aktarmak için kullanılan teknolojidir.

İp kameralara tek bir kablo üzerinden hem güç sağlama hemde data iletişimi olanağı sunar. Ayrıca enerji hattı çekilmesine gerek kalmaz ve alt yapı, malzeme ve işçilikten tasarruf edilir.

Satın aldığınız kamera’nın özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

Üreticinin belirttiği ifadeler de veya kullanıcı kılavuzunda ıp65, IP66 gibi ibareler mevcut ise kameranız suya, toza ve diğer hava koşullarına dayanıklıdır.

Sisteminizin yapısına ve ortam hareket şartlarına göre kamera kayıt süreleri değişkenlik gösterir.

Kameralarınızın görüntü kalitesi, Kayıt cihazınızdaki harddisk kapasitesi ve sistemdeki kamera sayısına göre kayıt süreniz değişkenlik gösterecektir. 

Kamera sistemini enerji kesintilerine karşı belirli sürelerde çalıştırmaya devam ettiren UPS sistemleri mevcuttur.

UPS cihazının güç değerlerine göre sistemlerin çalışma süreleri değişkenlik gösterir.

Kamera sistemine bağlı bir UPS – Kesintisiz Güç Kaynağı mevcut ise sistem çalışmaya devam edecektir.

Kamera sistemleri 7/24 esasına göre yada yapılandırmaya bağlı olarak harekete duyarlı olarak kayıt yapabilirler.

Bazı durumlarda her ne kadar kayıt cihazları bu kayıtları dönüşümlü olarak temizlesede bu kayıtları silmek isteyebilirsiniz.

Bu durumda cihazınızın menüsünden depolama/harddisk sekmelerinden Format seçeneğini deneyebilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki bazı adli olaylarda kamera kayıtları silinse dahi kolluk kuvvetlerinin ilgili kriminal birimleri kayıtları geri getirebilmektedir. 

Uyarı : Adli delil niteliğindeki kayıtların silinmesi ülkemiz yasalarınca suçtur.

Gelişen teknoloji ve internet alt yapılarının güncellenmesi/hızlanması ile birlikte kamera sistemleri, günümüzde mobil cihazlardan izlenmeye olanak sağlamaktadır.

Kamera sisteminizin özelliklerine göre Bulut yada Statik İp yöntemleri ile kameraları izlemek mümkündür, Yapılandırmalar ve uzaktan izleme işlemleri için profesyonel destek almanız gerekmektedir.

 

Güvenlik kameraları üzerinde gece yanan kırmızı ışıklar IR led olarak tabir edilen İnfrared Işıklardır.

İnsan gözünün göremeyeceği frekans aralıklarında ışık yayarlar ve güvenlik kameralarına gece görüş özelliği kazandırırlar.