Categories
Güvenlik Sistemleri

karşıyaka kamera sistemleri

Karşıyaka Kamera Sistemleri, Yaşam alanlarında güvenliğimizi sağlamak, Şehir yaşamının gerektirdiği konuların başında gelmektedir.

Teknolojik imkanlar kullanılarak geliştirilen Kamera Sistemi İzmir sayesinde fabrikalar, evler, ofis ve bürolar cep telefonları ile uzaktan izlenebilmektedir.

Pratik ve ekonomik bir güvenlik sistemi olan kameraların kullanım alanına göre İş Yeri Kamera Sistemleri, Dome Kamera, Bullet Kamera, Cctv Kamera, ve Speed Dome Kamera gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Hem bireysel hem de büyük ölçekli kurumsal tüketicilerin kullanımı sayesinde her bütçeye uygun Kamera Sistemi Fiyatları ile karşılaşmak mümkündür.

Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

Kameradan elde edilen görüntülere internet ağı üzerinden veya bir hafıza kartı kullanılarak erişilebilir.

Güvenlik Kameraları hem bireysel hem de kurumsal tüketiciler tarafından büyük ilgiyle karşılanmaktadır.

Bu sebeple birçok bütçeye hitap eden kamera sistemlerine rastlamak mümkündür.

DVR Kayıt Cihazı sayesinde kullanıcılar, kamera tarafından çekilen görüntüleri istedikleri kadar geriye dönük olarak izleyebilirler.

Güvenlik kameraları adli delil olarak kabul edildiğinden, suç oranlarının azaltılmasında caydırıcı olarak değerlendiriliyor.

Kamera Sistemleri, ev çalışanlarının, bebek bakıcılarının ve iş yerindeki personelin uzaktan izlenmesine izin verdiği için yaşamın birçok alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Karşıyaka Kamera Sistemleri Hangi Cihazlardan Oluşur?

Karşıyaka Kamera Sistemleri: AHD veya HDTVI Güvenlik Kamerası adı verilen teknolojik cihazlar analog kameraların daha gelişmiş görüntü kalitesine sahip versiyonu olarak geliştirilmiştir.

AHD Kamera ile video görüntü kalitesi HD seviyesine yükseltildi. 2014 yılında geliştirilen bu teknoloji sayesinde 720p ile 1080p arasında değişen çözünürlükler elde edilebiliyor. Bu sayede kamera lensi ile çekilen videolardaki insan yüzleri ve yerleri daha net bir görünüme sahip oluyor.

DVR Kayıt Cihazı kullanılarak, AHD Kameradan alınan videolar herhangi bir zamanda birkaç kez kaydedilebilir ve geri sarılabilir.

HD-CVI Kamera ve HD-TVI Kamera olmak üzere iki farklı tasarımla üretilen AHD Kameralar, yüksek çözünürlüklü görüntü vaat ettikleri için kimlik tespiti için yoğun olarak tercih edilmektedir.

IP Kamera Sistemleri

IP Güvenlik Kamerası, hafıza kartı gibi ek unsurlara ihtiyaç duymadan video kaydı yapılmasını sağlayan teknolojik cihazlara verilen isimdir. İnternet ağı kullanılarak bu kameralar uzaktan izlenebilir ve yönetilebilir.

Bu nedenle Wifi IP Kamera olarak bilinir. Kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen IP Kamera Sistemi, pratik ve kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Özellikle kablosuz çeşitleri, tüketiciye kurulumda kolaylık sağlamakta ve kablo döşeme maliyetini minimuma indirmektedir.

Bu kameralara takılı NVR Kayıt Cihazı sayesinde video kayıtları her an geri sarılabilir.

Hem müstakil ev, apartman gibi bireysel tüketicilere hem de fabrika, kampüs ve hastane gibi büyük ölçekli kurumsal alanlara uygulanabildiği için her bütçeye hitap eden IP Kamera Fiyatları ile karşılaşmak mümkündür.

Termal Kamera Sistemleri

Termal Kamera adı verilen sıcaklık değerlerine duyarlı bir sistem içerisinde görüntü üretimini sağlayan cihazlara pek çok yerde rastlamak mümkündür.

Ateş Ölçen Termal Kamera ile tek seferde 30 kişinin vücut ısısı aralığı video görüntüleri ile kolayca anlaşılabilir.

Yüksek ve düşük sıcaklıklarda kameralardan elde edilen görüntülerin renk aralığı değişir.

Dünya gündemini işgal eden corona virüsü salgınının önemli belirtilerinden biri de vücut ısısındaki artış.

Bu amaçla kullanılan Covid-19 Termal Kamera sayesinde vücut ısısı yüksek olan kişiler kamera ile taranarak kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Hem açık havada hem de binalarda yaygın olarak kullanılan termal kameralara fabrikalar, alışveriş merkezleri, hastaneler, limanlar, kamu binaları, gümrükler, havalimanları, üretim tesisleri gibi birçok yerde rastlamak mümkündür.

Korona virüs sürecinde hastalık belirtileri olan kişilerin tespiti, elektrik hatlarındaki arızaların bulunması gibi teknik görevler için termal kameralar tercih edilmektedir.

Dünyayı zorlayan corona virüs salgınının da eklenmesiyle daha yoğun bir taleple karşılaşan Termal Kamera Fiyatları da farklı bir şekilde tüketicilerin tercihine sunuluyor.

Detaylı kamera çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilir, Google üzerinden detaylı arama yapabilir yada Youtube üzerinden karşıyaka kamera sistemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler